Logo

Aktuality

Pohár RŠA LŠŠ leto 2024

16.07.2024

Od pondelka 22.júla do stredy 24.júla 2024 sa odohrajú turnaje O Pohár Regionálnej šachovej akadémie Liptovská šachová škola. Hrať sa budú každý deň 2 kolá tempom 60min/partia + 30s/ťah (začiatky sú denne o 9:30 a 13:00) a predbežne počítame s rozdelením hráčov podľa ratingu na 2 výkonnostné skupiny. Prezentácia do turnajov prebehne v pondelok 22.7. medzi 8:45 a 9:15. Výsledky obidvoch turnajov zašleme na FIDE rating k 1.8.2024.

Propozície      Chessresults

Online:   kolo1    kolo2    kolo3    kolo4    kolo5    kolo6

Slovakia Chess OPEN Piešťany

08.07.2024

Od 9. do 17.júla budú v Piešťanoch v rámci seriálu Slovakia Chess OPEN prebiehať dva turnaje, ktoré sú zároveň nominačnými pre budúcoročné MSR. Pre viacerých našich hráčov to bude hlavné individuálne podujatie sezóne, pre najmladších aj príprava na medzinárodné podujatia, hlavne ME mládeže v Prahe. Aj preto sa do Piešťan chystá početná skupina našich hráčov, z toho piati dokonca okúsia silu hlavného turnaja (F.Haring, R.Hroš, T.Brnušák, A.Hollý a M.Macko).

Propozície     Chessresults A    Chessresults B    Online

Júnové aktivity - aktualizácia

20.06.2024

Pred záverom školského roka a letnými prázdninami sa konajú viaceré šachové akcie, kde budeme mať zastúpenie.

9.júna sa v Banskej Bystrici konajú semifinálové turnaje GPX   Propozície    Chessresults

Z našich hráčov si právo účasti vybojovali  Tomáš Hormáček v CH08, Dávid Kluska v CH11, Alex Moravčík v CH14, Lenka Klusková v D08, Liliana Vojtková v D11 a Ema Žitňanská v D14. Po skončení prihlášok oprávnených účastníkov sa v štartovných listinách objavili aj Julka Štricová v D14 a Viki Štricová v D11. Budeme všetkým držať palce, aby sa prebojovali do celoslovenského finále GPX, ktoré sa koná 23.júna v Mojmírovciach (neďaleko Nitry).

Postup si vybojovali:

CH08 1.miesto Tomáš Hornáček, CH11 3.miesto Dávid Kluska, D08 2.miesto Lenka Klusková, D11 2.miesto Viki Štricová a D14 3.miesto Julka Štricová. Len o jedno miesto postup ušiel Alexovi Moravčíkovi v CH14 a Eme Žitňanskej v D14.

Sú to pekné výsledky, blahoželáme.

Emu pozvali do finálového turnaja D14, tak budeme mať až 6 zástupcov.

Chessresults finále GPX

Od 15. do 18.júna sa v Liptovskom Jáne konali MSR amatérov (rating do 2299) v klasickom šachu so zápočtom na FIDE rating. Zúčastnili sme sa naozaj v hojnom počte 21 hráčov.   Propozície    Chessresults

Z výsledkov potešili Simonka Koreňová (je amatérskou majsterkou Slovenska) a Kristínka Šubjaková (vicemajsterka Slovenska) a výraznými ratingovými prírastkami Marek Janík +96,4, Filip Kyrc +94,4, Martin Gollner +48,4 a Lukáš Kluska +48.

Keďže bolo vyhlásených niekoľko vekových a výkonnostných kategórií, ceny sa ušli viacerým z našich.

Blahoželáme.

MSR rapid mládeže 2024 - D1 Center Senec

12.05.2024

Od 10. až 12.mája sa konajú MSR v rapid šachu mládeže v Senci (družstvá mladší žiaci, jednotlivci a družstvá starší žiaci)

Propozície    Chessresults

V piatok 10.mája za účasti 40 družstiev (aj 3 našich) sa odohrá MSR družstiev mladších žiakov

Chessresults    Online  k1  k2  k3  k4  k5  k6  k7

Po veľmi vyrovnanom súboji nakoniec patrí bronzová medaila nášmu A družstvu v zložení Michal Procházka 5,5/7, Alex Moravčík 6/7, Dávid Kluska 4,5/7 a Júlia Nela Štricová 4,5/7. Blahoželáme.

V sobotných turnajoch MSR v rapid šachu jednotlivcov sme nakoniec odišli len s jednou medailou. Striebro v kategórii CH08 vybojoval so ziskom 6/7 Tomáš Hornáček. Do posledného kola však o medaily hrali aj Alex Moravčík v CH12 (šiesty 5/7), Michal Procházka v CH12 (siedmy 5/7), Viktória Štricová v D10 (štvrtá 5/7), Julka Štricová v D12 (šiesta 4,5/7)

S umiestnením v prvej desiatke sú snáď spokojní aj Tomáš Brnušák v CH20, Marek Tobias Janík v CH20, Ema Žitňanská v D14 a Liliana Vojtková v D10.

V tvrdej konkurencii sa nestratili ani ďalší naši hráči - Filip Súster v CH10, Martin Procházka v CH10, Viliam Víglaský v CH12, Šimon Šotník v CH12, Šimon Brnušák v CH14, Martin Gollner v CH16 a Dávid Filo v CH20.

Akcie po MSR mládeže

29.04.2024

V rýchlom slede po skončených MSR pokračujú ďalšie akcie:

26. až 28. apríla sa v Liptovských Sliačoch konal 14.ročník FIDE turnaja na 8 kôl tempom 60min/partia+30sek/ťah.

Propozície     Chessresults    Online  k1  k2  k3  k4  k5  k6  k7  k8

3. až 5. mája sa hrá záverečné trojkolo extraligy v Modre.    Chessresults      Online  k9   k10   k11

10. až 12.mája sa konajú MSR v rapid šachu mládeže v Senci (družstvá mladší žiaci, jednotlivci a družstvá starší žiaci)

Propozície    Chessresults

celý článok »

MSR mládeže 2024 sú minulosťou

14.04.2024

V piatok 12. apríla boli slávnostným ceremoniálom ukončené Majstrovstvá Slovenska v šachu detí a mládeže v Holiday Village Tatralandia.

Zúčastnilo sa rekordných 315 hráčov !!!

Odkaz na chessresults aj s rozdelením na kategórie

Oficiálna stránka MSR 2024

Propozície

Online prenos

Na medailu sme dosiahli v kategórii CH08, kde skončil druhý Tomáš Hornáček, a v D10, kde skončila druhá Viktória Lea Štricová. Tesne pod stupňami víťazov skončil 4. Alex Moravčík v CH12, 4. Júlia Nela Štricová v D12 a 5. Michal Procházka v CH12.

Blahoželáme všetkým hráčom a ďakujeme všetkým, ktorí pomohli pri organizácii, ako aj sponzorom za ich štedré príspevky.

Podujatie bolo

Marcový neligový program

18.03.2024

Popri majstrovských ligových zápasoch sa aj v mesiaci marec konajú ďalšie zaujímavé šachové podujatia

23.03.   Záverečný turnaj seriálu TALENT 2023/24   CVČ na Nábreži    Propozície    Prihlášky    Chessresults

Poradie v seriáli po 5.turnaji TALENT

23.03.   Záverečný hrací deň dlhodobého turnaja O Pohár RŠA LŠŠ   CVČ na Nábreži    Propozície    Prihlášky    Chessresults    Online 11    Online 12

Marcový ligový program

17.03.2024

Súťaže sa blížia k záveru, okrem extraligy v priebehu marca skončia všetky dlhodobé súťaže.

Extraliga         záverečné trojkolo sa hrá 3. až 5.mája.

1.liga Východ  10. a 11.kolo sme hrali vonku 9. a 10.marca, v sobotu 9.marca o 11.00 v Stropkove (remizovali sme 4:4) a v nedeľu od 9.00 v Kežmarku (vyhrali sme 2,5:5,5).

2. liga C           10. a 11.kolo sme hrali vonku 16. a 17.marca v Žilinev sobotu o 10.00 s Mladosťou Žilina A (vyhrali sme 3:5)v nedeľu o 10.00 s Mladosťou Žilina B (vyhrali sme 1,5:6,5).

3. liga C1        10. a 11.kolo sme hrali doma 2. a 3.marca na Podbrezináchv sobotu o 10.00 s MŠK Trstená online (prehrali sme 3,5:4,5)v nedeľu o 10.00 s OŠK Nededza  online (prehrali sme 3,5:4,5).

4. liga C12       11.kolo sme hrali vonku 10.marca v Liptovskej Ondrašovej s béčkom  (vyhrali sme 2,5:5,5).

5. liga C12       8.kolo sme hrali 3.marca o 9.30 na Nábreží obidve družstvá doma LŠŠ jun. C s ŠK Ružomberok Institut  (vyhrali sme 3,5:1,5)   a LŠŠ jun. D s ŠK Bziny C  (prehrali sme 1:4)  spojený online

Záverečné kolo 17.marca cestovali obidve družstvá do Ružomberka - LŠŠ jun. C hrala s ŠK Ružomberok Tarzania (vyhrali sme 1:4)  a LŠŠ jun. D s ŠK Ružomberok Institut  (remizovali sme 2,5:2,5).

Tlačivá pre nasmerovanie 2 (resp. 3) percent dane z príjmov

26.02.2024

V samostatnej časti tlačivá a pokyny pre nasmerovanie dane z príjmov pre Liptovský šachový zväz. Tieto prostriedky sú kľúčovou zložkou príjmov pre činnosť v kalendárnom roku, zvážte túto formu podpory a pozvite aj svojich rodinných príslušníkov a známych.

Februárový ligový program

25.02.2024

Ligové súťaže pokračujú ďalšími kolami v priebehu februára. Vždy zverejňujeme program na celý mesiac.

Extraliga         pokračuje štvrtým dvojkolom 24. a 25.februára, hráme doma s ŠK Čebovce v sobotu online od 9.00 (prehrali sme 3,5:4,5) a v nedeľu doma s ŠK Levice online od 11.30 (vyhrali sme 5:3)

1.liga Východ  8. a 9.kolo sme hrali doma 3. a 4.februára, v sobotu 3.februára o 11.00 s Michalovcami  online (vyhrali sme 5:3)  a v nedeľu od 9.00 s Humenným B  online  (prehrali sme 3,5:4,5)

2. liga C           8. a 9.kolo sme hrali vonku 10. a 11.februára, v sobotu o 10.00 v PŠK Banská Bystrica (vyhrali sme 2,5:5,5) a v nedeľu 11.februára o 10.00 v Detve s ŠK Podpoľanie (vyhrali sme 2,5:5,5)

3. liga C1        8. a 9.kolo sme hrali vonku 17. a 18.februárav sobotu o 10.00 v Rajeckých Tepliciach s béčkom (vyhrali sme 3,5:4,5) v nedeľu 18.februára o 10.00 v Bytči (vyhrali sme 2:6)

4. liga C12       V 9.kolo sme hrali 4.februára v Liskovej (vyhrali sme 2,5:5,5)  a 10.kolo hráme 25.februára v nedeľu o 9.30 doma na Nábreží proti ŠK Liptovské Sliače online (vyhrali sme 5,5:2,5)

5. liga C12       7.kolo sme hrali v nedeľu 11.februára, LŠŠ jun. D vo Važci (prehrali sme 4:1) a LŠŠ jun.C v Bzinách (prehrali sme 4:1).