Logo

Medzinárodný turnaj deti v poľskom Olkuszi

Liptovskú Školu Šachovú reprezentovali Karolina Turková, Veronika Gažíková, Viktor Gažík a Jakub Gažík. Karolina a Viktor ako medailisti majstrovstiev Európy hrali na náklady usporiadateľa. Na štartovej listine v kategóriách do 7 , 9, 12 a 16 rokov sa zišli aj iní medailisti ME ako Sadzikowski, Kiolbasa, Lach. Jedine Viktorovi sa podarilo potvrdiť rolu favorita turnaja, aj keď štartoval vo vyššej vekovej kategórii do 12 rokov - obsadil prvé miesto. Tiež dobre zahrala Veronika, ktorá vďaka dobrému finišu skončila na druhom mieste za aktuálnou majsterkou Poľska . Karolína v silnej poľskej konkurencii skončila na slušnej siedmej pozícii a skončila tiež medzi ocenenými vecnou cenou – žehličkou Tefal. Najmladší Jakubko vyštartoval v prvom dni výborne a uhral 4,5 boda v piatich kolách. Na druhy deň mu došli sily a nakoniec skončil na 11. mieste. Podobne ako ostatní odchádzal z Olkusza šťastný s pirátskou loďou.
Ako každý rok organizátori turnaja sa postarali o príjemnú atmosféru, výbornú organizáciu s veľmi atraktívnymi finančnými a vecnými cenami . Počas turnaja deti navštívili traja Mikulášovia, ktorí každé dieťa obdarovali sladkosťami a inými pozornosťami. Pre najmladšie skupiny bol to nezabudnuteľný zážitok, na ktorý budú spomínať ešte dlho po turnaji.