Logo

Talent 2008

Kategória do 11 rokov –  výsledková listina je veľmi vyrovnaná o medzi prvým a šiestym je iba pol boda. Preto vymenujem všetkých týchto šachistov v poradí v akom sa umiestnili:
Petrik, Mojš, Chmara, Loviška, Kohút, Purgát. Z dievčat vyhrala Charlota Stejskalová.
            Kategória do 8 rokov. Tu všetkým ukázali silu šachistky z Bardejova. S prehľadom vyhrala Tejová Alexandra (celkovo šiesta). Druhá Petrišáková zskala 4 body, čo je veľmi pekný výkon.

Veľmi ťažko sa mi počúvalo od rodičov malých detí šesť až osem ročných, že tento turnaj je pre deti domotivujúci. Musel som s nimi súhlasiť, pretože hrať začínajúci šachista so 14 ročnými niekoľkoročnými účastníkmi MSR Slovenka – uznáte sami, to nie je rovný boj. Hlavne tieto deti by mali byť motivované na týchto turnajoch. I keď trošku pomohlo vyhodnotenie  (12 detí v týchto kategóriách 7 a 8 ročných dostali medaile a boli na stupňoch víťazov). A tak menšie zlo bude nedodržať podmienky GPX a turnaj urobiť napr. len pre deti do 11 rokov.