Logo

Aktuality

celý článok »

Detský šachový festival V4 LIPTOV 2008

Záverečné zhodnotenie
 
Je dobojované. Trofeje sú odovzdané, ceny sú rozdané, emócie sú utíšené, výpravy sú na ceste domov, začína prvé bilancovanie.
 
Športová časť:
Zišla sa výborná konkurencia v hlavnom turnaji štvorčlenných mládežníckych družstiev. Chýbajúce družstvá zo slovenských mládežníckych liahní nahradila silná konkurencia z Českej republiky (hlavne Beskydská šachová škola) doplnené o družstvá Barcza Budapešť, Rodlo Opole a Viľňuskej šachovej školy. Postupne sa hlavné výbery A BŠŠ (Rabatin, Pagerka, Chromík, Langnerová) a A LŠŠ (M.Mráz, Petráš, O.Mráz, Turková) výrazne oddelili od ostatných, no vedenie LŠŠ vydržalo len do 3.kola. Potom už sa naši nevyhli drobným stratám a hoci neprehrali žiadny zápas, BŠŠ víťazí o 3 body. Rozdiel bol hlavne na prvej šachovnici, pretože Martin Mráz si síce výrazne zvýšil FIDE rating, bodov však priniesol len 4,5, kým Rabatin 8.

Pozri celý článok

Festival 5. deň

Festival včera večer (streda) sa už na žiaľ všetkých zúčastnených niesol v atmosfére blížiaceho sa konca a odchodu. O 19.00 sa konalo záverečné posedenie vedúcich a trénerov s organizátormi. Juraj Ivan prítomným poďakoval za účasť a vyslovil nádej, že o rok sa opäť stretneme na festivale. Študenti Hotelovej školy si dali záležať a slávnostné posedenie pripravili ozaj veľmi pekne (ďakujeme !!!).

Pre ukončení posedenia sa všetci presunuli k vatre, kde už čakali nakrájané špekáčiky, kopec ražňov, hudobník s gitarou a hlavne super pohoda s dobrou náladou.

Tesne pred desiatou sme symbolicky dnešný večer ukončili krásnym ohňostrojom, z ktorého mali radosť nielen deti, ale aj jeden z organizátorov :)

A tak do štvrtkového rána vykročíme trocha smutnejší ako predchádzajúce dni, lebo festival sa týmto dňom skončí. Vlastne neskončí - o rok sa stretneme opäť !

Fotografie samozrejme nájdete vo fotogalérii.

Festival 4.deň - Aquapark Tatralandia

Fotografie nájdete vo fotogalérii.

V4 festival - Turnaj detí do 9 rokov ukončený

V pondelok vyvrcholil turnaj detí do 9 rokov poslednými tromi kolami. Najlepšie si počínal Matyáš Marek z Beskydskej šachovej školy (7,5 boda), pred Matyášom Szucsom (7 bodov) zo Sokola Hradec Králové a Veronikou Gažíkovou z Prievidze (6,5 boda). V rámci turnaja boli vyhodnotené nasledovné kategórie:

dievčatá do 9 rokov:
Veronika Gažíková
Svetlana Sučíková
Jana Barútová

chlapci do 9 rokov:
Matyáš Marek
Matyáš Szucs
Ondřej Stuchlý

dievčatá do 7 rokov:
Alexandra Tejová
Eszther Morvay
Andrea Kravcová


chlapci do 7 rokov:
Jerguš Pecháč
Viktor Gažík
Peter Moravec

Kompletné výsledky turnaja na http://chess-results.com/tnr13946.aspx?tnr=13946&art=1&lan=1&flag=30&m=-1

Víťazom gratulujeme ! Rodičom, trénerom, starým rodičom ďakujeme za pohodovú atmosféru počas turnaja a za množstvo podnetných nápadov do budúcna.

Tešíme sa na stretnutie o rok.

Fotografie z tretieho dňa festivalu, záverečné kolo B turnaja ako i byhodnotenie nájdete vo fotogalérii.


Druhý deň festivalu - Popoludnie na námestí

V nedeľu 22.6. sa hrali len doobedné kolá festivalu. Popoludnie bolo vyhradené pre hru na námestí. O 14,00 sa účastníci festivalu presunuli do centra mesta, kde na nich čakali veľmajster Timoščenko a veľmajster Socko. Páni veľmajstri odohrali simultánky. GM Timoščenko hral s účastníkmi B turnaja (do 9 rokov). Simultánka sa skončila suverénnym víťazstvom vo všetkých partiách. Najdlhšie dokázali veľmajstrovi odolávať: Martin Uličný (Bardejov) a Paula Eglite (Riga).

Po ukončení simultánky s GM Timoščenkom sa za šachovnice posadili účastníci A turnaja, ktorým čelil GM Bartosz Socko (POL) FIDE ELO 2644. Z celkového počtu 38 hráčov do 18 rokov pán Socko povolil len 3 remízy. Všetky ostatné partie s prevahou vyhral.

Šachové popoludnie spestrila hra naslepo talentovaného mladého šachistu Mateja Hrabušu proti dvom účastníkom turnaja Klárke Zemkovej z Českej republiky a Bela Nadasdiho z Maďarska (partia sa odohrávala na veľkej šachovnici) – obe zvládol majstrovsky a porazil svojich súperov.

Fotografie z popoludnia nájdete vo fotogalérii.


Detský šachový festival V4 otvorený

V sobotu 21. júna za zvuku fanfár bol Detský šachový festival V4 otvorený. 

Sledujte s nami priebeh festivalu vo fotogalérii ako i výsledky jednotlivcov i družtiev na stránkach festivalu vwww.v4.chess.sk.

Pod lupou (aký bol minulý 24.týždeň a aký bude budúci 25. týždeň)

Čo priniesol uplynulý týždeň (24. týždeň)
Materská škola (MŠ) Moyzesa Ružomberok - Boris Pátek, Filip Demčák, Jakub Kajan, Marián Janovec obsadila 4. Viac v článku Turnaj Materských škôl - 11.6.2008 Frýdek Místek
Z našich hráčov sa najlepšie umiestnila Martina Halajová, ktorá obsadila vo svojej kategórii do 14 rokov 4.miesto. Podrobnejšie informácie a tabuľky nájdete na http://www.chess.sk/ v časti články.

Čo nás čaká tento týždeň (25.týždeň)
Pondelok 16.6.2008 – stretnutie rodičov k festivalu a k prázdninovým aktivitám
                                       - tréning všetkých bude v CVČ (teda aj  gymnazistov)
Utorok 17.6.2008 o 13.00 hod. – turnaj v Materskej škôlke
Štvrtok 19.6.2008 – príprava miestností na medzinárodný festival V4
20.6. až 22.6.2008 – detský festival V4 RZ Demänovka

V4 - Zoznam prihlásených detí do turnaja do 9 rokov

Detský šachový festival V4 LIPTOV 2008

Zoznam prihlásených detí do turnaja do 9 rokov nájdete na stránke festivalu www.v4.chess.sk. Pre viac detailov si pozrite aj adresár Zoznam hráčov ( http://v4.chess.sk/zoznam-hracov ).

celý článok »

Finále dosteneckej ligy - komentár Mgr. Karola Pekára

V sobotu 7.júna vyvrcholila Dorastenecká liga družstiev v šachu záverečným turnajom v Dunajskej Strede. Tri družstvá zo Západného Slovenska (ŠK Dunajská Streda, KŠC Komárno a CVČ Nitra) a tri družstvá z Východného Slovenska (ŠK Liptov, KdV Kežmarok a ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová) si do finále preniesli výsledky z regionálnej časti a odohrali po tri zápasy. Najlepšiu východiskovú pozíciu mali domáci obhajcovia minuloročného prvenstva, ktorí štartovali s plným bodovým ziskom, naopak z východnej časti si všetky družstvá priniesli po jednom víťazstve a jednej prehre.

Pod lupou (aký bol minulý 23.týždeň a aký bude budúci 24. týždeň)

Čo priniesol uplynulý týždeň (23. týždeň)
 
Finále dorasteneckej ligy 7.6.2008 Dunajská Streda
Záverečné poradie:
Dunajská Streda 11, 2. ŠK Ondrašová 10, 3. ŠK Liptov 9, 4. KŠC Komárno 6, 5. Kežmarok 4, 6.Nitra 3.
Gratulujeme !!! Pozrite si komentár Mgr. K. Pekára.
 
Ružomberská detská olympiáda – 5.6.2008 Ružomberok
V kategórii chlapcov 2. miesto Kerdík Adam, 4. miesto Loviška Ondrej a 6. miesto Mojš Richard
V kategórii dievčat 1. miesto – Halajová Martina  
 
V sobotu bol ukončený ďalší cyklus sústredení s GM G. Timoščenkom a P. Palečkom
           
Čo nás čaká tento týždeň (24.týždeň)
 
Tento týždeň sa naši hráči zúčastnia nasledovných akcií:
-      turnaj vo Frýdku Místku 11.6.2008 o Majstrovský titul materských škôl 
-      -  finále GPX v Martine 14.6.2008  zúčastnia: Repčeková, Tomová, Kerdík, Halajová

Nájdených 1052 záznamov | Zobrazené záznamy 1041 až 1050